vegetarijanski recepti

Pripremite ukusan obrok mesa. Zelena kuhinja.

dalmatinski recepti

zanimljivi recepti iz dalmatinske kuhinje

talijanski recepti

talijanski recepti poznati u svijetu po ukusnoj hrani i brzoj pripremi

kolači

Torte i ostale slastice sa svih strana svijeta

Gastrodiva

Recepti by Gastrodiva

Home » vaši recepti

Zelena lazanje sa pilećim prsima

Nikolina iz Donje Zeline nam je poslala recept za neobične lazanje.

Sastojci za 4 porcije:

  • 2 dvostruka pileća prsa (po 180g)
  • 2 žlice rastopljenog maslaca
  • sol,papar
  • 750 gr špinata
  • 2 češnja češnjaka
  • 400 gr svježeg sira s vrhnjem
  • 100 gr ribanog parmezana

Za umak:

  • 2 žlice maslaca
  • 500ml mlijeka
  • 2-3 žlice glatkog brašna
  • sol,papar
  • naribani muškantni oraščić
  • 1 žlica limunovog soka
  • 1 žlice pasirane rajčice

Dodatak:

  • mast/ulje za kalup
  • 250g zelenih lazanja


 Priprema:

Meso pržimo oko 10min u vrućoj masti,dodati sol i papar prema želji.Nakon 10min izvadimo iz tave i pustimo malo da se ohladi te ga narežemo na široke trakice. Špinat  operemo, uklonimo peteljke i stavimo ga u lonac. Na visokoj temperaturi ga skuhamo dok ne omekša, zatim ga ocijedimo, nasjeckamo i stavimo ga u posudu.

Svježi sir izmiješamo sa 50g parmezana. Češnjak ogulimo i protisnemo u smjesu sira i parmezana, dodamo sol, papar i muškatni oraščić, špinat, meso te sve dobro izmiješamo. Pećnicu zagrijemo na 200º C.

Priprema bešamel umaka: U loncu zagrijemo maslac,dodamo glatko brašno, zatim pržimo na laganoj vatri uz stalno miješanje dodajemo mlijeko. Pustimo da zavrije i kuhamo oko 10minuta. Dodati sol,papar, muškatni oraščić i limunov sok. Na kraju umiješamo pasirane rajčice.

Kalup za pečenje premažemo mašću i stavimo malo bešamel umaka.Na njega slažemo lazanje i smjesu od špinata.Svaki sloj prekrijemo sa malo bešamel umaka. Posljednji sloj čini umak. Posuti sa ostatkom parmezana i stavimo u zagrijanu pećnicu na 40-45 minuta.

 Dobar tek!!!

Print Friendly

vezani članci:

  1. Bogate lazanje Zahvaljujem našoj Lidiji koja nam je poslala ovaj recept...
  2. Lazanje sa povrćem Recept za ljubitelje lazanja kojima je dosadio standardni recept sa...
  3. Lazanje od buče-bundeve Recept je jednostavan, jedino zahtjeva malo više vremena za...
  4. Cannellone Za taljanske Cannellone svi više-manje znaju . Od davno...
  5. Pileća prsa a la bruschetta Ovo je jedan recept koji je prije svega jako ukusan,...

Leave a comment!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.